Historia hodowli PDF Drukuj Email

Hodowla pinczerów miniaturowych "spod Katedry" powstała właściwie przez przypadek. Pod koniec 1984 roku moja siostra Lucyna przywiozła dla naszej Mamy suczkę rasy pinczer miniaturowy. Była to ruda BRITA z Głogowskiego Jaru, szczenię rodowodowe, którą trzeba było zarejestrować w Oddziale Związku Kynologicznego. Najbliższy był w Grudziądzu, więc Mama, ze względu na swoją chorobę, zdecydowała, że zarejestruję BRITKĘ na siebie, tym bardziej, że mieszkałam z Mamą.
Tak się stało, i wsiąkłam. Spodobały mi się wyjazdy na wystawy, kontakty z "psiarzami". Te przyjemności były jednak trochę kosztowne, więc zdecydowałam się założyć hodowlę, żeby BRITKA zarobiła na swoje utrzymanie i wyjazdy na wystawy. Od 1985 roku istnieje domowa hodowla pinczerów miniaturowych "spod Katedry", od marca 2006 przydomek jest też zarejestrowany w FCI.
Na początku była jedna suczka BRITKA. Stałym partnerem i ojcem jej dzieci(18), był brązowy Ch. Pl. ALF v.d.Porta, import z Niemiec, ojciec wielu championów. Z drugiego miotu BRITKI został w hodowli(też trochę przez przypadek), brązowy BRATEK spod Katedry. Kiedy 8 sierpnia 1991 roku BRITKA nagle odeszła, zdecydowałam się dać BRATKOWI "żonę". Ponieważ BRATEK był już reproduktorem, wymieniłam jego córkę(urodzoną w latem 1991 r) na rudą CORĘ Jasny Promyk z hodowli z Chojnic. CORA dostała domowe imię BRITKA. Ona z BRATKIEM dochowali się 12 dzieci. W 1996 roku dołączyła do nich ich wnuczka, córka GASI spod Katedry, czarna-podpalana AKSAMITKA Czezbig, w domu nazywana AKSIĄ. AKSIA sporo pokazywała się na wystawach, zdobyła tytuł Championa Polski. Często towarzyszył jej BRATEK, już w klasie weteranów. Stałym partnerem AKSI był rudy Ch.Pl. DINO Jasny Promyk - ich dorobek, to 18 dzieci. 1 maja 2000 roku odszedł BRATEK, a w listopadzie 2003 roku urodziła się ostatnia córka AKSI i DINA, ruda LULKA spod Katedry, która została w hodowli. Kiedy zdobyła uprawnienia hodowlane, szukałam dla niej odpowiedniego partnera. Najpierw był to czarny-podpalany Mł.Ch.Pl., Ch.Pl. DEBAR Complement, potem rudy Mł.Ch.Pl., Ch.Pl. DODI Bombelek. Z tego skojarzenia urodziła się i została w hodowli ruda ORKA spod Katedry FCI. Jest to najbardziej utytułowana suczka w mojej hodowli. Ma tytuł Młodzieżowego Championa Polski, Championa Polski i Zwycięzcy Polski Poznań 2009. Pokazała się z powodzeniem na zagranicznych wystawach w Wilnie i Dortmundzie. Kiedy ORKA podbijała ringi wystawowe, jej mama LULKA urodziła następne szczenięta. Tym razem jej partnerem był  młody import z Rosji Int.Ch. Slavjan PRESTIZH. Z tego skojarzenia urodziły się doskonałe szczenięta, które już zaczynają pokazywać się na wystawach. LULKA, mimo, że dopiero skończyła 7 lat, kończy karierę hodowlaną i będzie, razem z AKSIĄ, wieść żywot weteranki. Jesienią 2009 roku ORKA pierwszy raz została mamą a ojcem szczeniąt został też Slavjan PRESTIZH. Z tego miotu - miotu R, ich córka, czarna-podpana ROLKA VIOLA została w hodowli, i aktualnie robi uprawnienia hodowlane.

 

zdjęcie

wkrótce


Ch.Pl. ALF v.d. Porta

BRATEK spod Katedry

Ch.Pl. DINO Jasny Promyk Mł.Ch.,Ch.Pl. DEBAR Complement Mł.Ch.,Ch.Pl. DODI Bombelek Int.Ch. Slavjan PRESTIZH
 


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)
Webproject ratlerrimus.pl © 2010

statystyka